قابلمه
(از سری مقاله های "این یا این ؟؟!!)

کدام بهتر است؟ این؟ یا این؟؟!!

در این روزگار کرونایی ، در خانه نشستن و قرنطینه کردن خودمان و  بچه ها به رفتار اجتماعی تبدیل شده ، این خانه نشینی معایب و مزایایی هم دارد به عنوان مثال باعث شده دیر به دیر عزیزانمان را ببینیم یا بچه هایمان را گردش و پارک نبریم یا در ساعت هایی ببریم که کمتر کسی بیرون هست .

من به عنوان یه مادر که مجبورم بخاطر فرزندم خانه نشین بشم و کمتر بیرون برم در این مدت به کلی سوال در ذهنم در مورد لوازم و اثاثیه خانه بر خوردم وقتی به خودم آمدم دیدم من مانده ام و یک دنیا دوراهی در ذهنم .

مثلا در مورد تفاوت بین جنس قابلمه ها ، کدوم بهتره؟ مثلا قابلمه چدنی؟ استیل ؟ یا مسی ؟ به همین خاطر تصمیم گرفتم این مجموعه مقاله را جمع آوری کنم و تحقیق کنم (البته از سایت های معتبر اینترنتی) تا شما دوستان عزیز هم مثل من سر در گم نباشین.

قابلمه
قابلمه چدنی
قابلمه مسی

قابلمه چدنی یا قابلمه استیل؟

به دلیل اینکه ظروف چدنی دارای کنش و واکنش منفی با غذا نیستند، ظروف مطلوبی محسوب می شوند اما اگر استفاده از ظروف چدنی، موجب افزایش میزان یون های آهن در غذای مصرفی شود و با توجه به این نکته که کمبود آهن، مساله ای بسیار شایع در دنیای امروزی است، استفاده از این ظروف می تواند مفیدتر هم باشد؛ اما باید توجه داشت که:

 

  1. ظروف چدنی اصل، کمیاب و گران هستند.
  2. این ظروف سنگین هستند و استفاده از آنها آسان نیست.
  3. بسیاری از ظروفی که به نام ظروف چدنی عرضه می‌شوند، در حقیقت آلومینیوم فشرده هستند که با فرآیند ریخته گری تهیه می شوند؛ این فرآیند موجب افزایش مقاومت و نیز افزایش جرم حجمی و در نتیجه سنگین شدن این ظروف (به نسبت آلومینیوم و نه نسبت به چدن اصل) می شود؛ این ظروف به ندرت به صورت بدون پوشش یا بدون لعاب یافت می شوند و اغلب دارای پوشش تفلون هستند که البته اگر این ظروف لعاب استیل داشته باشند، مشکلی ایجاد نمی کند.
  4. یک راه برای تشخیص چدنی بودن ظرف این است که آهن ربا به آنها می چسبد و اگر با نیروی زیاد یا از ارتفاع بلند به زمین بیافتند، می شکنند (نه این که قُر یا له شوند)
  5. در ظروف چدنی جدید، نوعی اندود سرامیک به کار می ­رود که براساس اطلاعات فعلی، این گونه ظروف نچسب ضمن داشتن امتیازات ظروف چدنی، مضرات ظروف تفلونی را نیز ندارند؛ گرانی قیمت این ظروف از جنبه ­‌های منفی کاربرد آنهاست.
  6. گفته می شود برای کاهش تبادلات نامطلوب چدن های فاقد روکش با غذا، نخستین بار، سطح داخلی آنها با کمی روغن چرب شود و دو ساعت روی اجاق گاز یا فر قرار گیرند.
  7. قبل از استفاده از ظروف چدنی اصل و فاقد روکش باید چند دقیقه‌ای آنها را روی حرارت بگذارید تا گرم شوند؛ برای آنکه از گرم شدن کافی ظرف مطمئن شوید، می توانید قطره ای آب داخل آن بریزید و اگر به سرعت تبخیر شد، یعنی ظرف گرم شده است.
  8. بعد از اتمام پخت، ماده غذایی را از درون ظروف چدنی فاقد روکش خارج کنید تا چدن اکسید نشود؛ در ضمن بهتر است در ظروف چدنی فاقد روکش، مواد اسیدی مثل آبلیمو یا سس گوجه فرنگی ریخته نشود.
  9. برای شست‌وشوی چدن های دارای روکش تفلون از ابر استفاده کنید چرا که سیم ظرفشویی باعث خراشیدگی و آسیب آن می ‌شود.

 

در ضمن همیشه به یاد داشته باشید که قابلمه برروی حرارت خیلی زیاد قرار نگیرد یعنی شعله ها تا دیواره بالا نیاید و رنگ قابلمه را تغییر ندهد.

ظروف پخت‌وپز استیل، خصوصا استیل 18/10 (نسبت کروم به نیکلِ ترکیب‌شده با استیل؛ ۱۸ به درصد کروم و ۱۰ به درصد نیکل اشاره دارد)، بسیار بادوام‌اند. استیل در برابر زنگ‌ و خوردگی جنس مقاومی است. در برابر خش‌ و غُرشدگی هم همین‌طور.

استیل ضدزنگ با غذاهای اسیدی یا قلیایی واکنش نمی‌دهد. این جنس قابلمه‌ ها برای پخت هر نوع غذایی قابل‌استفاده‌اند و روی رنگ و طعم غذا اثر نمی‌کنند.

از قابلیت شست‌وشو در ماشین ظرفشویی برخوردارند. اما شست‌وشوی دستی برای افزایش طول عمر و حفظ درخشندگی این جنس قابلمه بهتر است.

درون فر هم قابل‌استفاده‌اند (البته برای هر جنس قابلمه‌ مواردی از قبیل قابلیت استفاده در فر یا شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی را باید در دستورالعمل تولیدکننده هم چک کنید)

به این نکات در مورد قابلمه های استیل توجه کنید:

استیل به‌تنهایی رسانندگی گرمایی ضعیفی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ظروف پخت‌وپز استیل دنبال مدلی باشید که با مس یا آلومینیوم ترکیب شده باشد. برای تقویت رسانندگی گرماییِ ظروف استیل معمولا ساختارشان را چندلایه می‌سازند و در لایه میانی از فلزی مثل مس یا آلومینیوم یا هر فلز دیگری که رسانندگی گرمایی بهتری از استیل داشته باشد استفاده می‌کنند. استفاده از مس در مقایسه با آلومینیوم قیمت ظروف استیل را بالاتر می‌برد. اما ظروف استیلی که با مس تقویت می‌شوند نسبت به تغییرات دما واکنش‌پذیری سریع‌تری دارند.

قابلمه‌های استیل بیشتر برای پخت غذاهای آب‌دار مناسب‌اند. مگر اینکه کفی ضخیم چندلایه داشته باشند که زود ته نگیرند.

سطح ظروف استیل باوجود مقاومت بالا ممکن است به‌مرور براثر استفاده و نگهداری نادرست (حرارت خیلی زیاد، استفاده از کفگیر و ملاقه فلزی، شست‌وشو با اسکاچ زبر و شوینده‌های ساینده) صدمه ببیند. در این صورت احتمال دارد نیکل موجود در ترکیبات استیل به غذا راه پیدا کند. قابل‌توجه کسانی که آلرژی شدید یا حساسیت به نیکل دارند. اگر چنین مشکلی دارید، قابلمه‌های چدن یا تماما سرامیک برایتان بهترند.

در اینجا به چند نکته در مورد نحوه نگه داری این ظروف توجه کنید:

ظروف پخت و پز را قبل از اولین استفاده، با شوینده و آب داغ بشویید، آب بکشید و با دستمال خشک کنید.

 ظروف آشپزی استیل خود را پس از پخت غذا در آب قرار داده و سپس با شوینده بشویید و آب بکشید، سپس با استفاده از یک پارچه آبگیر، خشک کنید. این کار باعث می‌شود ظاهر آنها زیبا باقی بماند. می‌توانید این ظروف را با استفاده از یک شوینده مناسب به ماشین ظرفشویی هم بسپارید، اما فراموش نکنید برای حفظ درخشندگی، آنها را با دستمال پارچه ای پاک کنید.

حتی استفاده معمول و روزمره هم می تواند باعث ایجاد خراش های جزئی در ظرف شما شما شوند، اما این خراش های کوچک روی عملکرد قابلمه یا ماهیتابه شما تاثیری نمی گذارند.

از اسفنج های ظرفشویی خشن و شوینده های خیلی قوی برای شستن ظروف استیل استفاده نکنید.

می توانید ظرف های استیل را هر چند وقت یکبار با استفاده از مواد مخصوص برق بیندازید.

بهتر است برای هم زدن غذا از قاشق هایی استفاده کنید که به ظرف شما آسیب نمی رسانند، می توانید برای ظروف استیل، قاشق های فلزی هم به کار ببرید اما از چاقو و همزن های الکتریکی استفاده نکنید.

حالا با تمام نکاتی که گفته شد این سلیقه و نظر شماست که از کدام جنس قابلمه برای آشپزی استفاده کنین ، من تصمیم دارم از قابلمه های استیل استفاده کنم اما باید حواسم به تهه گرفتن غذا باشه .

من در این مقاله به بررسی قابلمه های مسی نپرداختم چراکه قابلیت و مزایای ظروف مسی برای همه ما روشن است اما خوب به دلیل قیمت بالایی که دارند و وزن بالاشون خیلی وقته از قابلمه های دم دستی آشپزخونه ها حذف شدن البته خیلی از شماخوش سلیقه ها بین ظروفتان در آشپزخونه مخصوصا ظروف پخت و پز جنس مسی به چشم می خوره اللخصوص روی اجاق گازها کتری های مسی زیاد دیده میشه.

با آرزوی تنی سالم و حالی خوش برای همه شما دوستان .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *